Suche szampony batiste

suche włosyPiękne, zdrowe i lśniące włosy są wizytówką każdej kobiety, zwłaszcza dzisiaj, kiedy tak wielką wagę przykłada się do własnego wizerunku. Ze względu jednak na wysokie tempo życia, coraz mniej czasu na dokładną pielęgnację oraz właściwie zbilansowaną dietę, coraz więcej kobiet musi zmagać się z wszelkiego typu problemami z utrzymaniem swoich fryzur w ryzach. Suche, cienkie i łamliwe włosy. Oto skutek regularnego koloryzowania, stosowania nadmiernej ilości kosmetyków do stylizacji oraz przegrzewania pasm prostownicą i suszarką.

 Pomimo tego, że wiele problemów z suchymi włosami może wynikać z kwestii genetycznych czy indywidualnych predyspozycji do odwadniania się, najczęściej winowajcami jesteśmy my same, doprowadzając nasze włosy do sytuacji, w której nie pozostaje im już nic innego, jak tylko zbuntować się i jawnie pokazać nam, że dbamy o nie w sposób, co najmniej, nieodpowiedni. Zaopatrując się w dziesiątki kosmetyków, które mają za zadanie zrewanżować się za nasze lenistwo, zwykle przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego i zamiast pięknych włosów jak z reklamy, otrzymujemy elektryzujące się pasma ze skłonnością nie tylko do wypadania, ale i do łupieżu. Pierwszym krokiem do walki z suchym włosem jest właściwa pielęgnacja, dlatego nie powinnyśmy zapominać o tym, co wydaje nam się banalne i oczywiste – o odpowiednim myciu. Ze względu na to, że wiele z nas myje swoje włosy codziennie, popadłyśmy w rutynę, która doprowadziła do tego, że ograniczamy się właściwie tylko i wyłącznie do zmoczenia włosów, nałożenia na nie szamponu i spłukania. Prawidłowe mycie powinno być przeprowadzane etapami, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę, że mycie ma być nie tylko odświeżaniem fryzury, ale i oczyszczaniem skóry głowy. Włosy powinno się myć zatem dwukrotnie. Za pierwszym razem powinno się delikatnie zmoczyć włosy, zaaplikować niewielką ilość szamponu i łagodnie wmasować go w głowę, po czym spłukać. Za drugim razem suche szampony batiste mają wnikać we włosy odżywiając je, dlatego też powtórzenie po raz kolejny pierwszego kroku jest bardziej efektywne i lepsze dla fryzury.

Pielęgnację za pośrednictwem kosmetyków powinno się ograniczyć do minimum, stosując zasadę „im mniej, tym lepiej” i zaopatrzyć się w podstawowy zestaw pochodzący najlepiej z jednej linii produkcyjnej. Co byłoby więc najlepsze? Zaopatrzenie się w dobry szampon, odżywkę do włosów i maskę regenerującą taką, jak na przykład Batiste czy Kerastase Nutritive Masqueintense. Mówiąc „dobry szampon” powinno się mieć na myśli przede wszystkim taki, który jest dopasowany bezpośrednio do potrzeb włosów. Pasma powinny być więc unoszone u nasady, jeżeli są „oklapnięte”, nawilżane, kiedy są suche oraz oczyszczane, kiedy intensywnie się przetłuszczają. Warto przyjrzeć się swoim pasmom przed zakupieniem kosmetyków tak, żeby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na produkty, które w najlepszym przypadku nie pomogą, a w najgorszym zaszkodzą pogłębiając jedynie problem. Warto więc zadbać o dopasowanie do swoich potrzeb duetu szampon-odżywka dbając także o to, żeby raz w tygodniu nakładać na pasma odżywkę regenerującą i odbudowującą. Konieczne jest też ograniczenie do minimum stosowanie urządzeń termicznych takich, jak suszarka czy prostownica, które na dłuższą metę mogą pogłębiać problem.

Ze względu na to, że odżywione włókno włosa na dłużej zatrzymuje składniki odżywcze w swoim wnętrzu dla zapewnienia długotrwałego rezultatu, kosmetyki i maski takie, jak Kerastase Nutritive Masqueintense, zawierają wszelkiego typu proteiny, polimery, substancje kationowe oraz pochodne silikonu, które utrzymując się na powierzchni włosów nadają im połysk, miękkość i łatwość rozczesywania. Warto więc intensywnie odżywiać, wygładzać, odprężać włosy i ułatwiać ich układanie, dzięki czemu miałyby możliwość odwdzięczenia się nam zwiększoną objętością oraz pełnym blasku, satynowym połyskiem. Wybór kompletnej kuracji odżywczej zależy od stopnia suchości lub uwrażliwienia włosów oraz poszczególnych upodobań w zakresie stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych, dlatego też warto wybrać się na zakupy i poświęcić trochę więcej czasu na wybór takich preparatów, które będą najlepiej dopasowane do potrzeb naszych i naszych pasm.

losowy artykuł

Wiosenna moda

Po mroźnej i często smutnej zimie przychodzi odżywcza i przyjemna wiosna. W tym czasie nie tylko czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Chętniej zajmujemy się również szeroko pojętą modą. Kobiety wyciągają z szaf zeszłoroczne sukienki, spódnice i żakiety. Nawet panowie poświęcają więcej czasu swojej gustownej i eleganckiej aparycji. Warto jednak mieć świadomość tego, że moda to nie tylko ubrania. Stylizację bardzo często dopełniają odpowiednio dobrane dodatki, które mogą podkreślić i uwypuklić zalety naszego ulubionego stylu. Z jakimi gadżetami warto zatem zaprzyjaźnić się wiosną? Jak dobrać odpowiednią torebkę do stroju? Na jaką biżuterię się zdecydować? Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania wcale nie bywają proste. Warto zatem sprawdzić, jak szybko i łatwo stworzyć kreatywną stylizację modową na wiosnę.