Suche szampony batiste

suche włosyPiękne, zdrowe i lśniące włosy są wizytówką każdej kobiety, zwłaszcza dzisiaj, kiedy tak wielką wagę przykłada się do własnego wizerunku. Ze względu jednak na wysokie tempo życia, coraz mniej czasu na dokładną pielęgnację oraz właściwie zbilansowaną dietę, coraz więcej kobiet musi zmagać się z wszelkiego typu problemami z utrzymaniem swoich fryzur w ryzach. Suche, cienkie i łamliwe włosy. Oto skutek regularnego koloryzowania, stosowania nadmiernej ilości kosmetyków do stylizacji oraz przegrzewania pasm prostownicą i suszarką.

 Pomimo tego, że wiele problemów z suchymi włosami może wynikać z kwestii genetycznych czy indywidualnych predyspozycji do odwadniania się, najczęściej winowajcami jesteśmy my same, doprowadzając nasze włosy do sytuacji, w której nie pozostaje im już nic innego, jak tylko zbuntować się i jawnie pokazać nam, że dbamy o nie w sposób, co najmniej, nieodpowiedni. Zaopatrując się w dziesiątki kosmetyków, które mają za zadanie zrewanżować się za nasze lenistwo, zwykle przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego i zamiast pięknych włosów jak z reklamy, otrzymujemy elektryzujące się pasma ze skłonnością nie tylko do wypadania, ale i do łupieżu. Pierwszym krokiem do walki z suchym włosem jest właściwa pielęgnacja, dlatego nie powinnyśmy zapominać o tym, co wydaje nam się banalne i oczywiste – o odpowiednim myciu. Ze względu na to, że wiele z nas myje swoje włosy codziennie, popadłyśmy w rutynę, która doprowadziła do tego, że ograniczamy się właściwie tylko i wyłącznie do zmoczenia włosów, nałożenia na nie szamponu i spłukania. Prawidłowe mycie powinno być przeprowadzane etapami, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę, że mycie ma być nie tylko odświeżaniem fryzury, ale i oczyszczaniem skóry głowy. Włosy powinno się myć zatem dwukrotnie. Za pierwszym razem powinno się delikatnie zmoczyć włosy, zaaplikować niewielką ilość szamponu i łagodnie wmasować go w głowę, po czym spłukać. Za drugim razem suche szampony batiste mają wnikać we włosy odżywiając je, dlatego też powtórzenie po raz kolejny pierwszego kroku jest bardziej efektywne i lepsze dla fryzury.

Pielęgnację za pośrednictwem kosmetyków powinno się ograniczyć do minimum, stosując zasadę „im mniej, tym lepiej” i zaopatrzyć się w podstawowy zestaw pochodzący najlepiej z jednej linii produkcyjnej. Co byłoby więc najlepsze? Zaopatrzenie się w dobry szampon, odżywkę do włosów i maskę regenerującą taką, jak na przykład Batiste czy Kerastase Nutritive Masqueintense. Mówiąc „dobry szampon” powinno się mieć na myśli przede wszystkim taki, który jest dopasowany bezpośrednio do potrzeb włosów. Pasma powinny być więc unoszone u nasady, jeżeli są „oklapnięte”, nawilżane, kiedy są suche oraz oczyszczane, kiedy intensywnie się przetłuszczają. Warto przyjrzeć się swoim pasmom przed zakupieniem kosmetyków tak, żeby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na produkty, które w najlepszym przypadku nie pomogą, a w najgorszym zaszkodzą pogłębiając jedynie problem. Warto więc zadbać o dopasowanie do swoich potrzeb duetu szampon-odżywka dbając także o to, żeby raz w tygodniu nakładać na pasma odżywkę regenerującą i odbudowującą. Konieczne jest też ograniczenie do minimum stosowanie urządzeń termicznych takich, jak suszarka czy prostownica, które na dłuższą metę mogą pogłębiać problem.

Ze względu na to, że odżywione włókno włosa na dłużej zatrzymuje składniki odżywcze w swoim wnętrzu dla zapewnienia długotrwałego rezultatu, kosmetyki i maski takie, jak Kerastase Nutritive Masqueintense, zawierają wszelkiego typu proteiny, polimery, substancje kationowe oraz pochodne silikonu, które utrzymując się na powierzchni włosów nadają im połysk, miękkość i łatwość rozczesywania. Warto więc intensywnie odżywiać, wygładzać, odprężać włosy i ułatwiać ich układanie, dzięki czemu miałyby możliwość odwdzięczenia się nam zwiększoną objętością oraz pełnym blasku, satynowym połyskiem. Wybór kompletnej kuracji odżywczej zależy od stopnia suchości lub uwrażliwienia włosów oraz poszczególnych upodobań w zakresie stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych, dlatego też warto wybrać się na zakupy i poświęcić trochę więcej czasu na wybór takich preparatów, które będą najlepiej dopasowane do potrzeb naszych i naszych pasm.

losowy artykuł

Smycze dla psa

 

Kolorowe, jednolite, błyszczące, pstrokate, automatyczne, tradycyjne, przeznaczone na rower, odblaskowe, skórzane, łańcuchowe czy materiałowe – wybierając odpowiednią dla swojego pieska smycz można nabawić się o zawroty głowy. Właściciele mają do dyspozycji ogromny asortyment tego typu akcesoriów, dzięki którym sztuka wychodzenia psa na smyczy ma okazać się łatwiejsza i przyjemniejsza. Wielu z nich napotyka jednak na szereg różnych problemów. Smycz przez wielu pupili uważana jest bowiem za ostateczne zło, co rzutuje na niepokornym zachowaniu zwierzęcia podczas spaceru. Jak nauczyć zatem psa posłuszeństwa? Na co warto zwrócić uwagę przymierzając się do zakupu smyczy dla naszego pupila? Czy smycz może być niebezpieczna dla naszego ukochanego zwierzaka?