Czy dj na wesele jest niezbędny?

 

muzyka na weselePrawdopodobnie każdy z nas miał okazję uczestniczyć w całym swoim życiu przynajmniej w jednym weselu, które posiadało wodzireja. Ze względu na to, że nie zawsze ma się możliwość pozyskania osoby, która prowadziłaby imprezę w sposób profesjonalny i odpowiedzialny, wiele z tego typu przedsięwzięć mogło pozostawić w pamięci uczestników i Państwa Młodych niemiłe wspomnienia. Nie wszystkie osoby parające się wodzirejką mogą być uznawane za profesjonalistów z prawdziwego zdarzenia, dlatego też wiele z sytuacji może być dla gości imprezy traumatyczna i wywoływać w nich poczucie wstydu i zażenowania. Prowadzenie wesela i troska o dobrą oprawę muzyczną jest uzależniona przede wszystkim od odpowiedniego przygotowania oraz zestawu odpowiednich cech charakteru, spośród których na plan pierwszy wyłaniają się przede wszystkim otwartość, charyzma oraz...umiejętność improwizacji. Co więc można zrobić, aby stać się rasowym wodzirejem, który nie miałby nic wspólnego z podrzędnym zabawiaczem? W pierwszej kolejności powinno się posiadać umiejętność doskonałego porozumiewania się z ludźmi oraz koncentrowania na sobie ich uwagi, jednak bez zbędnego jej absorbowania. Umiar oraz właściwe proporcje w prowadzeniu imprezy jest niezwykle ważna, głównie dlatego, że w przypadku wesel to nie wodzirej jest gwiazdą wieczoru, ale Państwo Młodzi.

Ze względu na to, że na współczesnych imprezach pojawia się dj na wesele, który dba o oprawę muzyczną, wodzirej ma możliwość skoncentrowania się tylko i wyłącznie na przeprowadzaniu gości przez poszczególne części uroczystości dbając o ich nastroje i dobre humory. Czasami Państwo Młodzi rezygnują całkowicie z udziału wodzireja, koncentrując się tylko na didżeju, który prowadzi całe przedsięwzięcie – puszczając muzykę i dbając o konferansjerkę, nic więc dziwnego, że termin „dj na wesele” i „wodzirej” bardzo często stosowane są wymiennie. Klasyczny wodzirej jest jednak pierwszym słowem, które kojarzy się z pojęciem wesela, dlatego też można powiedzieć, że jego osoba jest kojarzona przede wszystkim z tym. Nawet jeżeli wodzireje parają się także innymi zajęciami – na przykład pojawiając się na imprezach biurowych, na zabawach sylwestrowych czy festynach dla dzieci. Ze względu na to, że wesela są takimi imprezami, które bardzo często posiadają szereg nieprzewidywalnych wydarzeń, didżej powinien być na tyle elastyczny i przygotowany do działania, żeby wiedzieć jak wybrnąć z, niejednokrotnie kłopotliwych, sytuacji. Ważne jest zatem posiadanie odpowiedniego scenariusza, który nie powinien być jednak wciśnięty w jakieś stałe i niezmienne ramy, które sprawiłyby, że całość byłaby przeprowadzana rutynowo i zawsze w ten sam sposób.

Nowoczesny dj zajmuje się przede wszystkim troską o oprawę muzyczną, nieco mniejszą uwagę poświęcając zagadnieniom słownym, jednak wielu z nich stara się, aby ich pomysły były nieszablonowe a sposób prowadzenia maksymalnie niekonwencjonalny. O wodzireju mówi się najczęściej, że jest on osobą, która prowadzi tańce na zabawach i balach dyktując układ korowodu, kolejność figur w tańcu, jednak kojarzenie go wyłącznie z konkursami, opowiadaniem dowcipów oraz robieniem wokół siebie szumu, jest stereotypem, nierzadko bardzo krzywdzącym. Być może z tego właśnie powodu wielu z nich zaczęła określać się mianem didżejów lub też nieco zmieniła swoje podejście do pracy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że większość współczesnych wodzirejów to profesjonaliści, po kursach, szkoleniach oraz szkołach, w których uczą się inteligentnego prowadzenia przedsięwzięć, integrowania grupy oraz dostosowywania się do jej potrzeb i oczekiwań. Tego typu osoba z całą pewnością nie będzie ośmieszała uczestników wesela każąc im „przekładać owoce między nogawkami” czy wywołując na ich twarzach grymasy niezadowolenia czy zażenowania. Być może jednak już zawsze termin „wodzirej” będzie się nam kojarzył z konferansjerem w lakierkach z wężowej skóry, który z pasją odśpiewuje nieśmiertelnego „Białego misia”.

djZ obawy przed wpadką lub niepowodzeniem całego przedsięwzięcia młodzi ludzie zgaszają się do osoby dj na wesele, dzięki któremu mają nadzieję na bardziej „nowoczesną” oprawę imprezy, bez zbędnej „gadaniny” czy organizowania zabaw integracyjnych. Ze względu na to, że coraz więcej osób odstępuje od tradycji ślubno-weselnej, która obejmuje wszelkiego rodzaju zabawy z symboliką oczepinową, dj ma się ograniczyć do puszczania muzyki oraz dbania o to, żeby całe przedsięwzięcie posiadało jakieś stałe ramy, według których goście mieliby możliwość zorientowania się kiedy jest czas na wyjście na parkiet, kiedy Para Młoda ma odtańczyć pierwszy taniec, kiedy jest czas na tort, a kiedy wszyscy mają usiąść do stołu.

Warto wiedzieć, że dj na wesele zwykle zajmują się prowadzeniem imprez na zlecenie, więc nie parają się tego typu zajęciem na pełny etat, pracując w ciągu tygodnia roboczego w różnego typu przedsiębiorstwach, firmach oraz instytucjach państwowych, zajmując się wodzirejką w weekendy albo w określonych terminach. Okazuje się jednak, że zleceń może być na tyle dużo, że wielu z nich rezygnuje ze swojego dotychczasowego zajęcia, koncentrując się przede wszystkim na podnoszeniu własnych kwalifikacji czy zajęcia się weselami „na poważnie”. W przypadku profesjonalnych wodzirejów, którzy spotykają się co jakiś czas na konferencjach, na których mają możliwość czerpania od siebie pomysłów, bardzo często tworzą się dwu lub trzyosobowe zespoły, dzięki którym tego typu spółka może obsługiwać kilka imprez jednocześnie. Chociaż didżeje i wodzireje pracują nie tylko na przyjęciach weselnych, ale także na innych, większych lub mniejszych imprezach, to właśnie wesela są tymi uroczystościami, które wymieniają jako swoje ulubione. Być może ma na to wpływ pewna doza nieprzewidywalności oraz tego, że – pomimo tego, że schemat jest taki sam – każde wesele okazuje się być zupełnie inne od poprzedniego i niejednokrotnie niezbędna jest umiejętność dokonywania skutecznej improwizacji. W taki sposób wesele może stać się uroczystością, którą będzie się wspominać z uśmiechem na ustach i na której doskonale bawią się wszyscy – bez względu na wiek oraz gust muzyczny.

losowy artykuł

Jak wybierać mleko modyfikowane?

 

Nie wszystkie mamy mają szczęście karmienia swojego dziecka piersią i choć wszyscy lekarze zgodnie twierdzą, że naturalne mleko jest dla niemowlęcia najlepszym pokarmem, czasami nie ma innego wyjścia jak sięgnąć po mleko modyfikowane. Okazuje się jednak, że wybór wcale nie jest prosty, nie tylko ze względu na mnogość produktów stojących na sklepowych półkach, ale także dlatego, że to, co w przypadku jednego maluszka sprawdza się znakomicie, nie musi automatycznie pasować innemu.