Auta do przeprowadzek

Przeprowadzka to z reguły jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Pakowanie ubrań, sprzętów gospodarstwa domowego czy rodzinnych pamiątek niejednokrotnie przyprawia nas o ból głowy. Sen z powiek spędza także przewóz mebli i innych elementów o dość pokaźnych gabarytach. Planowanie, układanie i pakowanie to rzeczywiście nie lada wyzwanie dla kogoś, kto wcześniej nie miał nic wspólnego z transportem. Największy problem pojawia się wtedy, gdy odległość między dotychczasowym miejscem zamieszkania a nowym domem czy mieszkaniem jest stosunkowo duża. W takich przypadkach zamówienie firmy przeprowadzkowej może znacznie uszczuplić grubość portfela. Jak się jednak okazuje, dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest wynajęcie samochodu dostawczego, którym sami przewieziemy wszystkie meble, przedmioty i sprzęty.

Samochody dostawcze 

Jeśli posiadamy wyłącznie prawo jazdy kategorii B, doskonałym rozwiązaniem w przypadku przeprowadzki będzie wypożyczenie małego samochodu dostawczego. Tego rodzaju pojazdy nie wymagają dodatkowych uprawnień, dlatego sami będziemy mogli przewieźć meble, urządzenia i sprzęty. Optymalną pojemność posiadają na przykład samochody typu furgon. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku także auta z kontenerami.

Wypożyczenie samochodu 

W ostatnich latach bardzo dużo firm oferujących wynajem aut rozpoczęło swoją działalność, dlatego znalezienie wypożyczalni w najbliższej okolicy z reguły nie jest problemem. Przykładem rzetelnej i profesjonalnej firmy jest chociażby wielkopolska wypożyczalnia easymotionvan. Jeśli zależy nam na czasie, najszybciej znajdziemy optymalne auto za pośrednictwem sieci internetowej. Wynajem auta podczas przeprowadzki opłaca się bardziej, ponieważ płacimy wyłącznie za czas eksploatowania pojazdu. W przypadku zatrudnienia specjalnej firmy przeprowadzkowej należy doliczyć koszty każdego przejazdu czy opłatę za wynajętego kierowcę.

Dodatkowe atuty wypożyczanych aut

Jeśli wypożyczamy auto z myślą o przeprowadzce, warto zdecydować się na samochody z tak zwaną windą. Dzięki niej stosunkowo łatwo załadujemy ciężkie elementy do pojazdu. W przypadku przewożenia mniejszych pakunków i kartonów winda nie będzie oczywiście potrzebna. 

Dodatkową zaletą samochodu z wypożyczalni jest również system GPS. Sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy pokonywana trasa nie jest nam do końca znana. Dzięki nawigacji będziemy poruszać się po optymalnych drogach, a tym samym zaoszczędzimy czas i pieniądze. 

Dzięki wypożyczalniom przeprowadzka nie musi kojarzyć się z czymś negatywnym. Wypożyczając odpowiednie auto szybko i efektywnie przeniesiemy się do nowego domu. 

losowy artykuł

Suche szampony Batiste – niezbędnik każdej kobiety

 

Nasze włosy mówią o nas bardzo wiele. Czy tego chcemy, czy nie nieznane nam osoby mijając nas na ulicy oceniają nas, myślą coś o nas, a także formułują jakiś ogólny o nas pogląd. Warto więc poświęcić na ich pielęgnację przynajmniej minimum naszego czasu po to, by inni oceniali nas tak, jak na to zasługujemy. Jak jednak tego dokonać kiedy należymy do osób zabieganych, nie mających na nic czasu?