Auta do przeprowadzek

Przeprowadzka to z reguły jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Pakowanie ubrań, sprzętów gospodarstwa domowego czy rodzinnych pamiątek niejednokrotnie przyprawia nas o ból głowy. Sen z powiek spędza także przewóz mebli i innych elementów o dość pokaźnych gabarytach. Planowanie, układanie i pakowanie to rzeczywiście nie lada wyzwanie dla kogoś, kto wcześniej nie miał nic wspólnego z transportem. Największy problem pojawia się wtedy, gdy odległość między dotychczasowym miejscem zamieszkania a nowym domem czy mieszkaniem jest stosunkowo duża. W takich przypadkach zamówienie firmy przeprowadzkowej może znacznie uszczuplić grubość portfela. Jak się jednak okazuje, dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest wynajęcie samochodu dostawczego, którym sami przewieziemy wszystkie meble, przedmioty i sprzęty.

Samochody dostawcze 

Jeśli posiadamy wyłącznie prawo jazdy kategorii B, doskonałym rozwiązaniem w przypadku przeprowadzki będzie wypożyczenie małego samochodu dostawczego. Tego rodzaju pojazdy nie wymagają dodatkowych uprawnień, dlatego sami będziemy mogli przewieźć meble, urządzenia i sprzęty. Optymalną pojemność posiadają na przykład samochody typu furgon. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku także auta z kontenerami.

Wypożyczenie samochodu 

W ostatnich latach bardzo dużo firm oferujących wynajem aut rozpoczęło swoją działalność, dlatego znalezienie wypożyczalni w najbliższej okolicy z reguły nie jest problemem. Przykładem rzetelnej i profesjonalnej firmy jest chociażby wielkopolska wypożyczalnia easymotionvan. Jeśli zależy nam na czasie, najszybciej znajdziemy optymalne auto za pośrednictwem sieci internetowej. Wynajem auta podczas przeprowadzki opłaca się bardziej, ponieważ płacimy wyłącznie za czas eksploatowania pojazdu. W przypadku zatrudnienia specjalnej firmy przeprowadzkowej należy doliczyć koszty każdego przejazdu czy opłatę za wynajętego kierowcę.

Dodatkowe atuty wypożyczanych aut

Jeśli wypożyczamy auto z myślą o przeprowadzce, warto zdecydować się na samochody z tak zwaną windą. Dzięki niej stosunkowo łatwo załadujemy ciężkie elementy do pojazdu. W przypadku przewożenia mniejszych pakunków i kartonów winda nie będzie oczywiście potrzebna. 

Dodatkową zaletą samochodu z wypożyczalni jest również system GPS. Sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy pokonywana trasa nie jest nam do końca znana. Dzięki nawigacji będziemy poruszać się po optymalnych drogach, a tym samym zaoszczędzimy czas i pieniądze. 

Dzięki wypożyczalniom przeprowadzka nie musi kojarzyć się z czymś negatywnym. Wypożyczając odpowiednie auto szybko i efektywnie przeniesiemy się do nowego domu. 

losowy artykuł

Polacy emigrują na obrzeża dużych miast

 

Kilkanaście lat temu po obaleniu władz komunistycznych zaobserwować można było na polskim rynku pewną zależność. Ze wsi do miasta w nadziei na odnalezienie lepszego życia przybywały całe rodziny z dziećmi. I nic dziwnego, bowiem gospodarka po osiemdziesiątym dziewiątym roku znacznie ruszyła do przodu. W wielkich aglomeracjach upatrywano poprawy życia. Szczególnie ważne stały się nie tylko miasta przemysłowe, ale także kulturalno-naukowe. Liczba studentów diametralnie uległa podwyższeniu. Zmiany dokonywały się tak szybko, że wielu przewidywało upadek gospodarki rolnej. Tak się oczywiście nie stało, a wręcz przeciwnie – dzięki funduszom z Unii Europejskiej swego czasu gospodarka rolna miała się naprawdę dobrze. Nieco gorzej w wyniku kryzysu w wielu państwach członkowskich jest dzisiaj. Jakby jednak nie było gospodarstwa na wsi mają się całkiem dobrze, a co więcej powstaje ich coraz większa ilość. Co więcej, dziś sytuacja staje się zupełnie odwrotna niż kilkanaście lat temu. Ci, którzy kiedyś przybyli do miasta inwestują w nieruchomości na jego obrzeżach, czy nawet całkiem poza jego granicami. Dlaczego tak się dzieje? Rodzina polska zmienia bowiem swoje priorytety. Miasta stają się siedzibami wielkich firm oraz kampusów studenckich. Rodziny z dziećmi oczekują z kolei spokoju i relaksu, których nie znajdą w wielkich aglomeracjach miejskich. Czy zatem mamy w tym przypadku do czynienia z wymieraniem miast i masowym zaludnianiem się wsi? Niekoniecznie, bowiem proces o którym mowa wciąż jest dość powolny i chodzi w nim raczej nie o ucieczkę z miasta, a o oddalenie się od jego ścisłego centrum. Ponadto naturalnie fakt ten nie dotyczy wszystkich mieszkańców miast.