Auta do przeprowadzek

Przeprowadzka to z reguły jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Pakowanie ubrań, sprzętów gospodarstwa domowego czy rodzinnych pamiątek niejednokrotnie przyprawia nas o ból głowy. Sen z powiek spędza także przewóz mebli i innych elementów o dość pokaźnych gabarytach. Planowanie, układanie i pakowanie to rzeczywiście nie lada wyzwanie dla kogoś, kto wcześniej nie miał nic wspólnego z transportem. Największy problem pojawia się wtedy, gdy odległość między dotychczasowym miejscem zamieszkania a nowym domem czy mieszkaniem jest stosunkowo duża. W takich przypadkach zamówienie firmy przeprowadzkowej może znacznie uszczuplić grubość portfela. Jak się jednak okazuje, dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest wynajęcie samochodu dostawczego, którym sami przewieziemy wszystkie meble, przedmioty i sprzęty.

Samochody dostawcze 

Jeśli posiadamy wyłącznie prawo jazdy kategorii B, doskonałym rozwiązaniem w przypadku przeprowadzki będzie wypożyczenie małego samochodu dostawczego. Tego rodzaju pojazdy nie wymagają dodatkowych uprawnień, dlatego sami będziemy mogli przewieźć meble, urządzenia i sprzęty. Optymalną pojemność posiadają na przykład samochody typu furgon. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku także auta z kontenerami.

Wypożyczenie samochodu 

W ostatnich latach bardzo dużo firm oferujących wynajem aut rozpoczęło swoją działalność, dlatego znalezienie wypożyczalni w najbliższej okolicy z reguły nie jest problemem. Przykładem rzetelnej i profesjonalnej firmy jest chociażby wielkopolska wypożyczalnia easymotionvan. Jeśli zależy nam na czasie, najszybciej znajdziemy optymalne auto za pośrednictwem sieci internetowej. Wynajem auta podczas przeprowadzki opłaca się bardziej, ponieważ płacimy wyłącznie za czas eksploatowania pojazdu. W przypadku zatrudnienia specjalnej firmy przeprowadzkowej należy doliczyć koszty każdego przejazdu czy opłatę za wynajętego kierowcę.

Dodatkowe atuty wypożyczanych aut

Jeśli wypożyczamy auto z myślą o przeprowadzce, warto zdecydować się na samochody z tak zwaną windą. Dzięki niej stosunkowo łatwo załadujemy ciężkie elementy do pojazdu. W przypadku przewożenia mniejszych pakunków i kartonów winda nie będzie oczywiście potrzebna. 

Dodatkową zaletą samochodu z wypożyczalni jest również system GPS. Sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy pokonywana trasa nie jest nam do końca znana. Dzięki nawigacji będziemy poruszać się po optymalnych drogach, a tym samym zaoszczędzimy czas i pieniądze. 

Dzięki wypożyczalniom przeprowadzka nie musi kojarzyć się z czymś negatywnym. Wypożyczając odpowiednie auto szybko i efektywnie przeniesiemy się do nowego domu. 

losowy artykuł

Nieruchomości w Jeleniej Górze najlepsze do zamieszkania

W dzisiejszych czasach, w których dominuje pośpiech i chaos, niejeden z nas marzy o własnym, przytulnym zaciszu, w którym będzie mógł odpocząć po trudach całego dnia spędzonego w pracy lub po wyczerpującej bieganinie po mieście. Idealnie byłoby wieczorem móc znaleźć się w mieszkaniu, które pozwoli na chwile wytchnienia. W związku z tym, coraz więcej ludzi ucieka poza miasto. Większość z nas pragnie bowiem mieszkać na jego obrzeżach, w tak zwanych „sypialniach” dużych miast. Czasem w samych ośrodkach miejskich powstają specjalne dzielnice, które w otoczeniu natury skutecznie chronią nas przed ulicznym zgiełkiem. O mieszkaniu w takim miejscu marzy każdy bez względu na wiek. Szczególnie jednak Ci, którzy maja własne rodziny.