Wiosenna moda

Po mroźnej i często smutnej zimie przychodzi odżywcza i przyjemna wiosna. W tym czasie nie tylko czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Chętniej zajmujemy się również szeroko pojętą modą. Kobiety wyciągają z szaf zeszłoroczne sukienki, spódnice i żakiety. Nawet panowie poświęcają więcej czasu swojej gustownej i eleganckiej aparycji. Warto jednak mieć świadomość tego, że moda to nie tylko ubrania. Stylizację bardzo często dopełniają odpowiednio dobrane dodatki, które mogą podkreślić i uwypuklić zalety naszego ulubionego stylu. Z jakimi gadżetami warto zatem zaprzyjaźnić się wiosną? Jak dobrać odpowiednią torebkę do stroju? Na jaką biżuterię się zdecydować? Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania wcale nie bywają proste. Warto zatem sprawdzić, jak szybko i łatwo stworzyć kreatywną stylizację modową na wiosnę.

Idealna torebka na wiosnę

Która kobieta nie ma w swojej szafie przynajmniej tuzina torebek? Te niezwykłe gadżety nie tylko zdobią codzienny strój, ale również spełniają się wyjątkowo dobrze pod względem praktycznym. Co więcej, torebki można dobierać nie tylko w zależności od pory roku, ale również w zależności od danej okazji. Innymi słowy, inny gadżet zabierzemy ze sobą do pracy, inny na spacer, a jeszcze inny na poważną uroczystość rodzinną. Warto jednak pamiętać, że wiosna nie jest czasem nudy i szarości. Wybierane torebki powinny emanować optymizmem i kolorem. Ciekawe wzory i rodzaje toreb można znaleźć między innymi w sklepach internetowych. To właśnie torby zamawiane za pośrednictwem sklepów online okazują się najbardziej unikatowe i wyjątkowe. Co więcej, niektórzy producenci oferują swoim klientom stworzenie niepowtarzalnej i jedynej w swoim rodzaju torby na podstawie opracowanego wcześniej projektu. 

Kolorowa biżuteria na wiosnę

Podstawą udanej stylizacji jest oczywiście biżuteria, w skład której wchodzi niekiedy bardzo dużo elementów. Pod wspomnianym pojęciem możemy rozumieć między innymi kolczyki, wisiorki, bransoletki, zegarki, broszki, opaski czy spinki. Warto pamiętać o tym, by odpowiednio dobierać wymienione dodatki. Zbyt duża liczba na pozór nierzucających się w oczy dodatków może zniszczyć cały efekt. Niezwykłą biżuterię – często wykonywaną ręcznie – możemy znaleźć (podobnie jak torebki) w specjalnych sklepach internetowych. 

Idealne buty do wiosennej stylizacji

Buty powinny przede wszystkim pasować do torebki. Jest to zasada znana bardzo dobrze wszystkim kobietom. Warto jednak zaznaczyć, że taka zależność wcale nie musi być ograniczeniem. Wiosenne buty to zazwyczaj botki, trampki czy balerinki. Wszystkie wymienione rodzaje butów pasują do innych stylizacji. Klasyczne botki podkreślą elegancki i delikatny ubiór. Trampki z pewnością sprawdzą się przy codziennych, często młodzieżowych stylizacjach. Balerinki są z kolei wyznacznikiem dziewczęcości, lekkości oraz zwiewności. Nie można zapominać również o szpilkach, które w odpowiedniej stylizacji będą pasowały do każdej sytuacji. Zarówno w pracy, na spacerze, jak i w restauracji czy na przyjęciu. 

Zwiewne, kolorowe, praktyczne... i wiosenne

Dodatki do strojów można byłoby wymieniać w zasadzie w nieskończoność. Wiosną idealnie sprawdzają się przede wszystkim zwiewne, lekkie i delikatne chusty. W kwietniu i maju stylizacje mogą zostać podkreślone przez kolorowe kapelusze, cienkie czapki czy barwne opaski. Inspiracji stylizacyjnych warto poszukiwać cały czas. Na przykład w magazynach o modzie, takich jak Avanti czy Elle. Szereg pomysłów znajdziemy również w internecie. Między innymi na popularnych w ostatnim czasie blogach modowych. Jeśli chodzi o praktyczne dodatki, można tutaj wspomnieć o paskach, okularach przeciwsłonecznych czy zegarkach. Te ostatnie sprawdzą się niezależnie od pory roku.

Wiosna jest niezwykłą porą roku, podczas której z pewnością uśmiechamy się częściej. Radość i odprężenie płynące z naszego ducha możemy swobodnie przelewać na codzienne kreacje, które powinny wyróżniać się przede wszystkim świeżością, żywymi kolorami oraz dużą kreatywnością. Wbrew pozorom nie należy wykorzystywać wszystkich dodatków, które wpadną nam w ręce. Warto znaleźć złoty środek pomiędzy minimalizmem a przepychem, by w efekcie otrzymać wyjątkowy, klasyczny i jednocześnie oryginalny strój. Ta zasada dotyczy zresztą nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. W doborze stylizacji można kierować się trendami panującymi aktualnie w modzie. Z drugiej strony najważniejszym czynnikiem decyzyjnym powinien być nasz własny, unikatowy styl, którym możemy pochwalić się światu. 

losowy artykuł

Stojaki rowerowe w przestrzeni miejskiej

Przestrzeń miejska jest kreowana zarówno przez władze miejskie a jednocześnie przez firmy. Jednocześnie obecnie coraz więcej firm dba o wygląd przestrzenie przed budynkami firmowymi, co pozwala na zapewnienie zarówno estetycznej a jednocześnie funkcjonalnej przestrzeni. W tym względzie mała architektura może być użytkowana w celu zapewnienia tworzenia  stylowych przestrzeni, które mogą pozytywnie wpływać również na wizerunek firm.